ساعت 5:45 صبح بیدارشدم و تو تاریکی اولین کاری که کردم روشن کردن مودم بود با عجله لپ تاپمو روشن کردم و تا زمانیکه بتونم به یکی از سایتای خبری برم،قلبم اومد تو دهنم رسما!
امروز کلاس داشتم و نمیتونستم برای دیدن برنامه بیدار بمونم به خاطر همین دنبال خبر توی سایتها گشتم و پیداش کردم نا خودآگاه جیغ کوتاهی کشیدم و زود دستم رو روی دهنم گذاشتم که "دخترک" رو بیدار نکنم.
بله!بازهم افتخار!باز هم غرور!خوشششششحاااااااالم!خیلی!
اون سخنرانی بسیار زیبا اون حرفهایی که از جنس دوستی و هنر و فرهنگ بود یه بار دیگه باعث شد افتخار کنم که یه ایرانی هستم.
انقدر خوشحالم که فقط میتونم تشکر کنم و هیچ کلمه ای رو برای توصیف حالم نمیتونم انتخاب کنم.
اصغر فرهادی عزیز
بازهم ممنونم از تو و از تمامی کسانی که در به دست آوردن این افتخار با تو شریکندمدتها بود که دیگه به ایرانی بودنم نمی بالیدم و تو باعث شدی بارها و بارها در طی ماههای اخیر به خودم ببالم! واقعا ممنونم هرچند این جایزه بزرگ همچون خیلی افتخارات دیگر کم رنگ و کمرنگ تر جلوه داده خواهد شد ولی اینو بدون که جا داشتن تو قلب ملیونها ایرانی چیز کمی نیست.دوستت داریم و بهت افتخار میکنیم.


دوستای خوبم به تک تکتون تبریک میگم و امیدوارم همیشه و هر روز پر از خبرای خوب و خوشحال کننده باشه براتون. 
پ.ن:الان داشتم سایتها رو میدیدم متوجه شدم یه کم ترجمه ی برخی خبرگزاریا ضعیفه بنده خداها!!!!
گفتم ترجمه ی درست رو اینجا بذارم یه وقت سوءتعبیر نشه
 

اصغر فرهادی: سلام به مردمِ خوب سرزمینم. در این لحظه بسیاری ایرانیان سرتاسر جهان دارند ما را نگاه می کنند. فکر می کنم آن ها بسیار خوشحال اند. آن ها تنها به خاطر این جایزه ی مهم یا یک فیلم یا فیلم ساز خوشحال نیستند. آن ها خوشحال اند چون در این زمان که صحبتِ جنگ و تهدید و حمله بین سیاستمداران رد و بدل می شود، این جا صحبت از فرهنگ غنی کشورشان ایران است. یک فرهنگ غنی و قدیمی که زیر گرد و غبار سیاست پنهان مانده است. من با افتخار این جایزه را تقدیم مردم سرزمین ام می کنم. مردمی که برای همه فرهنگ ها و تمدن ها احترام قائل اند و با نفرت و خشونت سر سازگاری ندارند

ترجمه از علی عبدی