روزهای ترسناک!!!

این روزها برای من روزهای پر استرسیِ و واقعیت اینه که همه ی اینها از یه ترس مسخره شروع میشه!ترس از رانندگی!!
بله!

من اصولا از رانندگی میترسم!این که میگم "اصولا" شاید دلیلش اینه که برام تبدیل به یه اصل شده ...

این ترس به شکل مضحکی توی وجودم مونده

خب راستش این سالها و مشکلاتش تا حدی از اعتماد به نفس من کم کرده...و شاید بیشتر شدن این ترس به خاطر همین باشه!

و عجیب ترین چیزی که بعد از برگشتن من به خونه اتفاق افتاد این بود که "د" شدیدا اصرار داشت ماشینم رو ببرم بیرون و رانندگی رو به طور جدی شروع کنم!

یادم میاد اون روزهای اولی که ماشین خریده بود برام هر وقت حرف رانندگی میشد میگفت:این رو برای مواقع ضرورت خریدم و تو که قرار نیست جایی بری!!!

و همین موجب میشد من با ترسم کنار بشینم و فکر کنم که شاید هم بد نیست که نمیگذاره وارد اتوبان بشم و با اونهمه هیولای ترسناک نبرد کنم!!!

این روزها به اصرار "د" و خودِدرونم! (خود سمجم ) رانندگی میکنم! 

خب راستش رو بخوام بگم یکساعت قبل از اینکه راه بیفتم استرس کشنده میاد سراغم و تمام وجودم رو پر میکنه انگار یه گروه آدم رو استخدام کردند که بیان و توی وجود من چنگ بکشند و چنگ بکشند و چنگ بکشند...

وقتی راه میفتم مدام خودم و این و اون رو مورد لطف و عنایت بد و بیراه قرار میدم و گاهی هم یک مسیر طولانی رو ذکر "غلط کردم " میگیرم و وقتی به مقصد میرسم دلم میخواد یکی باشه منو بغل کنه منم زار زار گریه کنم!!!
درنهایت ناباوری طول مسیر دهنم عین چوب خشک میشه و عین زهرمار تلخ!!و این خیلی بده که یک کلمه هم نمیتونم حرف بزنم! 

میدونم شاید عجیب و یا خنده دار باشه اما خب یه واقعیته و این ترس توی وجود منه ...

سابق بر این فکر میکردم این ترس بعد از رسیدن به مقصد فروکش خواهد کرد و من آروم میشم اما دریغا و وااسفا!!!
خانوم و آقای محترم که شماها باشین به محض رسیدن یاد بوقا و ویراژا وحرفایی میفتم که در طول مسیر تحملشن کردم بعد مثلا سر ناهار وقتی دارم دوغ رو تو لیوان میریزم یهو میگم :نچ !نچ !نچ!اگه یه ذره اینورتر بودم له شده بودم!
یا

نچ!نچ!نچ!دیدی "مردک" چه جوری بدون راهنما یهو پیچید؟؟
بعد با خودم حرص میخورم به خودم میام میبینم بقیه با تعجب نگاهم میکنن و میگن :راه میفتی بابا انقدر خودتو حرص نده!!! 
خلاصه با اینهمه استرس و سختی ای که داره حتما روزی یه بار رو برای تمرین میرم بیرون و خودمو فحش میدم و برمیگیردم ...

وقفه ی 6 ساله ای که بین گواهینامه گرفتنم و رانندگیم افتاده ...خب کار رو خرابتر کرده

امیدوارم یه روز بتونم بدون استرس رانندگی کنم و ازش متنفر نباشم ... 

/ 17 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ستاره

خيلي برات خوشحالم عزيزم ايشالا مشكل رانندگي هم بزوددي كاملا حل مي شه مي تونم بپرسم شما و آقاي "د "چند سالتونه؟

شبنم ش

[دست][دست][لبخند][قلب]

کامبیز

متاسفانه خیلی از آقایون از این عدم اعتماد به نفس خانوم ها سو استفاده میکنن خیلی جاها من به شخصه دیدم خانومی ماشینش به فرض پشت چراغ قرمز خاموش شده و ماشین های پشت سر که می دونن طرف خانوم هستن دستشون رو رو بوق می زارن و باعث استرس بیشتر راننده خانوم میشن کافیه تو اون لحظه فکر کنیم اون خانومی که پشت ماشینه و استرس زیادی داره میتونه خواهر یا مادر خودمون باشه اونوقت طور دیگه ایی رفتار می کنیم

sevda

slm az vebet khosham omad be vebe manam sar bezan

خواننده ی خاموش

حقیقتش من چند وقتی هست که وبلگتونو می خونم بیشتر شبیه داستان تا یک زندگی واقعی!!!! مگه می شه مردی 10 سال اونطوری باشه بعد یهو زمین تا اسمون تغییر کنه... ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نیلو

می دونی همیشه به بدترین حالتش فکر کن تو که تو کوچه و خیابونای اطراف اون قدر تند نمی تونی بری. دیگران هم همین طور. حالا فکر کن خدای نکرده خدای نکرده یه روز یه تصادف کوچک هم بکنی اتفاقه دیکه بیمه برای همین روزاست. البته انشاالله که هیچ وقت اتفاق نمی افته ولی وقتی فکر کنی در بدترین حالت هم دنیا به آخر نمیرسه یه کم آروم می شی.

نفیسه

سلام عسل جان من برخلاف تو یا بهتره بگم برخلاف تمام اطرافیانم کارهایی که آقایون دوست دارن انجام بدن دوست دارم نمی دونم شاید به خاطر نبود یک برادر باشه شاید برای اینکه پدرم از بچگی منو توی کارهایی که مربوط به خودش و ماشینش بود انس داده بود و این باعث شد تا برخلاف دیگر افراد خانواده ام کارهای مردانه نیز انجام بدم ولی این باعث نشده تا آن ظاهر دخترانه ام را از بین ببرم با اینحال از چیزهایی که گفتی شاید توی وجود هر آدمی باشه منظورم ترسه امکان نداره هیچ آدمی از چیزی نترسه ولی میشه به این ترس غلبه کرد فقط کافیه به خود امیدواری بدی تا اینکه لعن و نفرین و بد و بیراه نثار خودت کنی به خودت بگو من می توانم این کار را انجام بدم پس باید انجام بدم با اینحال موفق باشی امیدوارم بتونی به این ترست غلبه کنی

بیتا

وای اگه بدونی من تازه دارم رانندگی می کنم اونم بعد یک سال کل کل با خانواده.یعنی یه اتفاقات خنده داری می افته هر دفعه که به هر کی می گم می گه چرت نگو.دفعه ی اول که می خواستم از تو پارک در بیام هر کاری کردم ماشین دنده عقبی رفت!!این دفعه هم حدود 20 دقیقه بدون کشیدن دستی رانندگی کردم خودت تصور کن چند بار خاموش کردم!!ولی همیشه با خودم فکر می کنم مردم احتمالا درک میکنن دفعه های اولمه.معمولا هم خوبن و درک می کنن!این حق تو که رانندگی یاد بگیری حتی اگه اشتباه کنی یا آدما رو معطل کنی.پس حقت رو بگیر و نترس:)

نیلوفر

گاهی وقت ها ادم باید خیلی ترسایه بیهوده رو کنار بذاره تا بتونه موفق بشه...شما میتونین...

شیا

عین این ترس رو من واسه گرفتن گواهینامه داشتم.مسخره اس ولی قبل از این که گواهی نامه داشته باشم ماشین داشتم و رانندگی می کردم! آخه هر چند تو خیابونا عین شوماخر ویراژ می دادم جلو افسر می شدم عیم مادربزرگ خدابیامرزم و آرزو داشتم ماشین با دعا و وفت حرکت کنه! ولی خب الان گواهینامه هم گرفتم و ترسمم ریخته.تو هم نگران نباش حل می شه فقط نترس و رانندگی کن