جدایی شیرین!

دوشنبه صبح که از خواب بیدار شدم بعد از فرستادن "دخترک" به مهد کودک تازه یادم افتاد قرار بود ساعت کوک کنم و مراسم "گلدن گلوب"رو به صورت زنده ببینم توسط "رسانه شیطان" البته !!!
چون قرار کار کنسل شده بود انقدر تو ذوقم خورده بود که دیگه یادم رفت ساعت کوک کنم سریع رفتم سراغ لپ تاپم و روشنش کردم خداروشکر صبح کله سحر به دلیل اینکه شبکه خلوته سرعت بهتره و درعرض یه چایی دم کردن می شه سایتها رو چک کرد(بماند که باقی ساعات که کم کم سرعت کم و کمتر میشه بهت فرصت اینو میده که غذاتو درست کنی و با دوسه نفر پای تلفن حال و احوال کنی تا صفحه ی مورد نظر باز بشه)
چقدر شاد شدم وقتی که دیدم جایزه رو برنده شدیم،فیلم رو توی جشنواره دیده بودم و کلی هم لذت برده بودم .
توی اونهمه غول سینمای دنیا خیلی خیلی افتخاره که یه فیلم از ایران برنده بشه.
خیلی از دوستان فیسبوکیم عکس پروفایلهاشون رو به افتخار این شادی عوض کردن و عده ای هم طبق معمول پلاکارد "منتقدم" دستشون گرفتن و گفتن شورشو درنیارین و چرا اینجور و چرا اونجور!
برام جالبه ماها همگی دم از آزادی و دموکراسی خواهی میزنیم و بعد "حق شادی کردن به سلیقه ی فردی "  رو از افراد میگیریم و با انتقادهامون آزرده شون میکنیم.
من کار هیچ کدوم رو رد یا تایید و اصلا قضاوت نمیکنم.
حرفم اینه بذاریم شادی مزه ش تو دهن خودمون و دوستامون بمونه.
حالا هرکس دوست داره به هر نحو شادیش رو ابراز کنه ...
این افتخار مال همه ی ماست همه ی ما ایرانیا و کاش سعی نکنیم با تحمیل عقیده ی شخصی خرابش کنیم.
بعد از مدتها شادم که ایرانی ام !این یه واقعیته!در خلال جریانااتی که توی زندگیم اتفاق افتاده و آشنایی بیشتر با قانون طلاق توی ایران و ...خیلی جریانات دیگه ای که چند وقت اخیر تو ایران اتفاق افتاده مدتها بود از ته دل به ایرانی بودنم افتخار نکرده بودم ولی حالا شادم و افتخار میکنم...
افتخار میکنم به هنرمندی که مردمش رو "پیام آور و دوستدار صلح" معرفی کرد و نه "مرد جنگ"..."اصغر فرهادی عزیز" رکورد فروش میلیاردی توی وطن خودت رو  اگه نشکستی مهم نیست!مهم اینه که الان تو قلب ملیونها ایرانی انقدر عزیزی که دوروزه تمام حرفهاشون از تو و تحسین توست و اینه که می مونه و ارزشمنده به عنوان یه ایرانی به تو افتخار میکنیم.

/ 3 نظر / 7 بازدید
خسرو

..........برام جالبه ماها همگی دم از آزادی و دموکراسی خواهی میزنیم و بعد "حق شادی کردن به سلیقه ی فردی " رو از افراد میگیریم و با انتقادهامون آزرده شون میکنیم....... جمله خیلی قشنگی بود...بعضی ها مریضند فقط بلدند بزنن توی ذوق.

آنا

ممنون از اصغر فرهادی.....[گل]

باران

منم همین طور یادمه اون روز بی اختیار اشک هام اومد و من از این گریه خجالت نکشیدم